Affér 2

Jelenleg Magyarországon is sajnos a legfontosabb probléma a vírusjárvány leküzdése, melynek része, hogy otthon kell maradnia a családoknak. Az otthoni bezártság fokozhatja a családon belüli feszültségeket, melyet sajnos alátámaszt a kínai tapasztalat (több cikkben arról írnak, hogy a karantén összezártságát követően olyan mértékben megszaporodott a válások száma, hogy már nem tudják az ottani bíróságok kezelni).
Ugyanakkor biztosan lesznek olyan párok is, akiket a krízishelyzet közelebb hoz egymáshoz. Következő írásunkkal annak a lehetőségnek az esélyét szeretnénk megnövelni, hogy minél többen ezzel az érzéssel gondolhassanak majd erre a nehéz időszakra.
Most ígéretemnek megfelelően folytatom a hűtlenség kapcsán írottakat, hiszen vannak párok, akik ennek a feszültségével vannak most otthon.
>>>> Esther Perel szerint a hűtlenséggel szemben a megítélés a régi, sőt a szexuális értelemben aktívabbá vált társadalom szigorúbban ítélkezik a megcsalásról, mivel előtte szabadon létesíthettek szexuális kapcsolatot. “A tudatos választás, hogy feladjuk szexuális szabadságunkat, annak a bizonyítéka, hogy komolyan elköteleztük magunkat a kapcsolat mellett.” A hűség egy választási lehetőség, ami a másik elsődlegességének bizonyítása és az iránta való lojalitás kifejezési módja. Ezzel fejezzük ki a számunkra fontos ember egyedüliségét. Annak, hogy bennünket választ valaki, -egy olyan világban, ahol minden pótolható- nagy jelentősége van. A hűtlenség viszont megöli azt az illúziót, hogy a házasságod kivételes, és hogy te magad egyedi és felbecsülhetetlen vagy. Korábban, amikor a házasság üzleti megállapodás volt a hűtlenség a gazdasági biztonságot veszélyeztette, még ma a házasság szerelmi alapokra épül, ezért a hűtlenség az érzelmi biztonságunkat veszélyezteti. Mivel érzelmileg sok tekintetben függünk partnerünktől, az afférok nagy rombolóerővel bírnak. Esther Perel szerint, egy rejtélyes paradoxon termelődött ki társadalmunkban: ahogy erősödik a hűség iránti igény, úgy nő a hűtlenség irányába húzó erő is. Kultúránk folyamatosan azt közvetíti, hogy lehetnénk még ennél is boldogabbak, ezért nagy a kísértés a félrelépésre. Esther Perel szerint talán azért ítéljük el a hűtlenséget jobban, mert többet gyakorolhatjuk mint valaha. Véleményem szerint a hűtlenségnek több oka van. Egyik párunknál a második gyermek születését követő lelki-fizikai eltávolodás, míg a másik párunknál a korábbi házasságból származó gyermek iránti ellenszenv mérgezte a kapcsolatot, amiből a gondtalanságot egy külső kapcsolat adta meg, de van kapuzárás előtti pánikból származó szerelem, ami azt szolgálja, hogy a 60-70 év közötti férfi érezze, hogy még él. Az ok mindig valami hiányból származik, de nem feltétlenül a partner okozza ezt a hiányt. Az a tapasztalat, hogy bármi is az ok, bármennyire van, vagy nincs része a párjának ebben, a hűtlenség hatása éppúgy pusztító minden esetben.

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.